Med květový

neboli luční


Základní surovinou je nektar, který včely sbírají z kvetoucích rostlin. Nektar je rostlinou produkován jako lákadlo pro opylující hmyz výměnou za opylování. Včela je jedinečná ve své věrnosti květu, jelikož dokud nedokončí svou práci na daném druhu, nepřechází na další. Květový med obsahuje pylová zrna, je lehce stravitelný díky obsahu jednoduchých cukrů a obsahuje více bílkovin a vitamínů než med lesní.

Balení 350g
 
Balení 950g
 

Med pastový


Vzniká šleháním stočeného medu květového. Med získá svou jedinečnou krémovou konzistenci se zachováním všech vlastností a obsahových látek květového medu. Pastový med zůstává krémový a již nedochází ke krystalizaci.

Balení 350g
 
Balení 950g
 

Skořicomed


Jedinečné spojení skořice a šlehaného medu. Skořicomed se hodí ke kávě, ovesné kaši nebo jej využijete do pečení.

Balení 350g
 

Čokomed


Čokomed vzniká šleháním pastového medu a kakaa. Nejlépe si ho vychutnáte ať už snídáte vafle, pečivo nebo ovesné vločky.

Balení 350g
 

Med lesní

neboli medovicový


Surovinou je sladká šťáva, kterou z velké části bez využití vylučují mšice sající mízu bohatou na živiny z rostlin. Medovicový med obsahuje více minerálů (zejména draslíku, fosforu a hořčíku), fruktózy, flavonoidů a stopových prvků než med květový

Medonoska


Necháváme si také vyrábět medonosky z bukového dřeva, které Vám pomohou při nabírání tekutého medu.

 

 

 

Zajímavá fakta o medu

FAQ

Jaká balení medu se u vás dají objednat?
Jaká je historie vaší firmy?
Náš včelín je mladé včelařství, spojující tradiční přístup ke včelám s moderními postupy. Zkušenosti a láska k přírodě, to je Náš včelín. Protože respekt k superorganismu včel a hluboké vzdělávání o jeho životě nám umožní produkovat ten nejlepší med. Včelařství bylo založeno v roce 2014 na včelnici v Horních Bludovicích. Dnes čítá 80 včelstev, využívá 4 stanoviště a neustále se rozrůstá

Kontaktujte nás